Meblościanka jest bardzo znanym meblem w Polsce. Jest to duży i wysoki mebel, który złożony jest z paru segmentów. Segmenty te łączą się ze sobą zajmując całą powierzchnię ściany. Często meblościanka miała za zadanie podzielenie większego pokoju na dwa mniejsze. Mebel ten znany był w Polsce przede wszystkim w latach 70 i 80 XX wieku. Został stworzony w połowie XX wieku a Stanach Zjednoczonych, jednak  tamtych rejonach nie wzbudził tak dużego zainteresowania jak w Europie. Meblościanka nadal jest popularnym meblem, jednak dziś wygląda ona zupełnie inaczej niż w latach 70. Jest ona bowiem unowocześniona i bardziej dopasowana do naszych czasów i naszego stylu życia. Budowa meblościanki wygląda następująco: na dole zazwyczaj mamy szuflady, w środku wolną przestrzeń – większą i wyższą półkę, a na górze dwudrzwiową szafkę. Jest to mebel, dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo miejsca.

Czym charakteryzuje się ten rodzaj mebli?

meblościankaNajważniejszą cechą meblościanek była duża ilość przestrzeni, którą można było zagospodarować w odpowiedni sposób. Mnóstwo szuflad, szerokich i dużych szafek oraz miejsce na dekoracje – był to więc jeden z najbardziej praktycznych mebli. wielu osobom kojarzy się ona z końcówką XX wieku, jednak taka meblościanka ma swój urok. Na pewno wielu z nas pamięta meblościankę z domu naszych babć i dziadków. W dzisiejszych czasach również można zakupić taki mebel złożony z paru części. Jednak ówczesne meblościanki znacznie różnią się od meblościanek produkowanych za dawnych czasów. Jednak nadal stanowią one podstawowy mebel w wielu pokojach. Mebel ten dodatkowo pozwala nam zaoszczędzić dużo miejsca – szafa, miejsce na biurko i szafki nad biurkiem, obok wysoka szafka, gdzie na dole znajdują się szuflady, a na górze półki – to wszystko wchodzi w skład meblościanki.

Meblościanki czarne i białe

Dziś, mając coraz więcej możliwości, możemy zakupić meblościankę praktycznie w każdym kolorze, z różnymi wzorami i uchwytami. Meblościanki czarne i białe świetnie pasują do wnętrza nowoczesnego. Możemy zakupić meblościankę o nietypowym kształcie. Wszystko zależy od tego, jak wygląda nasz dom. Nasza meblościanka może być pokryta pomysłowym ornamentem lub wzorem. Jednak najczęściej sprzedawane są one w jednym kolorze – dzięki temu mamy o wiele łatwiejszy wybór, jeżeli chodzi o konkretny kolor. Wielu ludzi decyduje się na zakup meblościanki do gabinetów lub do pokoi swoich dzieci. Jest to zawsze dobry wybór, ponieważ meblościanka znana jest z wielu możliwości, jeżeli chodzi o zagospodarowanie miejsca.

Jak dopasować je do naszego mieszkania?

Jeżeli urządzamy/urządziliśmy nasze mieszkanie w konkretnym stylu, możemy dopasować meblościankę, która świetnie wpasuje się w klimat danego pomieszczenia. Jeśli nasz gabinet jest w kolorze białym i posiada drewniane elementy wykończenia wnętrza w ciemnym kolorze – meblościanka powinna być w kolorze drewnianych dodatków. Wtedy gabinet będzie wyglądał stylowo. Dopasowanie meblościanki do danego wnętrza nie zawsze jednak jest łatwe. Warto w takiej sytuacji skorzystać z porad architekta wnętrz.