Gdy jesteśmy bardzo zmęczeni pracą, jedyne o czym marzymy po powrocie do domu to relaks i odpoczynek. Najczęściej ostatnimi rzeczami, na które wtedy mamy ochotę to te związane z obowiązkami domowymi i sprzątaniem. Wtedy górę bierze poczucie estetyki, które jednak każe nam coś zrobić z brudnymi oknami, zachlapaną olejem kuchenką albo wanną przybierającą dziwny kolor i albo marnujemy pół dnia, starając się przywołać mieszkanie do znośnego stanu, albo po chwili sprzątania stwierdzamy że dalej nie mamy siły i że dzięki przykurzonym szybom nie razi nas słońce.

Na szczęście istnieje możliwość wyjścia z tej opresji – skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej lub prywatnej osoby, zarabiającej na sprzątaniu mieszkań.

Komu zlecić sprzątanie?

sprzątanie mieszkań zaniedbanychProfesjonalna agencja sprzątająca szybko i sprawnie doprowadzi mieszkanie do czystości – np. Vector z Łodzi. Zrobi to w pasującym nam dniu i godzinie, możemy też liczyć na ich uczciwość. Mowa tu oczywiście o sprawdzonych firmach, posiadających stosowne certyfikaty, a najlepiej poleconej nam przez zaufaną osobę.

Poszukując idealnej dla nas firmy musimy dowiedzieć się, jaki konkretnie zakres usług proponuje. Zazwyczaj jest on wypisany na stronie internetowej danej agencji. Koniecznie trzeba też sprawdzić opinie o  firmie, która nas zainteresowała. Można to zrobić przeglądając opinie w internecie, trzeba jednak podchodzić do nich z dystansem – wysyp pozytywnych komentarzy może być spowodowany aktywnością w internecie całej rodziny właściciela firmy, tak samo jak negatywne mogą wynikać ze złośliwości konkurencyjnych firm. Często na stronach firm znajdują się listy z referencjami od ich klientów, które zazwyczaj są obiektywne.

Cena sprzątania uwarunkowana jest od czynników takich jak wielkość mieszkania, jego lokalizacja, częstotliwość sprzątania a także zakres porządków, oraz środków chemicznych czy specjalistycznych urządzeń użytych do czyszczenia naszego domu.

Inną możliwością jest zatrudnienie osoby prywatnej, których ogłoszenia z łatwością można znaleźć na każdym portalu internetowym z ogłoszeniami o pracę, a niekiedy w naszych skrzynkach pocztowych w formie ulotek. Jest to jednak bardziej ryzykowne, mimo, że pod względem ekonomicznym nieco bardziej dla nas korzystne. Tak zwane „panie do sprzątania” sumarycznie kosztują mniej niż zatrudnienie profesjonalnej firmy, jednak mamy mniejszą pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Firmy często posiadają specjalistyczne urządzenia do sprzątania, zaś osoby prywatne o wiele rzadziej. Dodatkowo z osobą prywatną rzadko sporządzimy umowę, będącą solidnym zabezpieczeniem, gdyby współpraca nie układała się korzystnie.

Sprawdź opinie

Bez względu na to, czy wybierzemy firmę czy osobą prywatną, najważniejsze jest sprawdzenie opinii i zapoznanie się z ewentualnymi referencjami – w końcu na parę godzin wpuszczamy do naszego domu kompletnie obcą nam osobę.